KURZY ŠITÍ PRO POKROČILÉ

Kurz šití pro pokročilé je určen pro všechny zájemce, kteří mají za sebou již nějaký ten kurz nebo chtějí vylepšit techniku šití. Kurz je pro všechny ženy, muže, děti, … prostě pro každého, kdo se chce přiučit tomuto řemeslu.

TERMÍN KURZŮ 

od 3. 5. 2019 každé úterý do 21.6.2019
od 7. 5.2019 každý pátek do 25.6.2019

LEKCE

8 lekcí po 2.15 hodinách (135 minut)
1 hodina vychází na 200 Kč  

LEKTORKY A PRŮBĚH

Radka a Pavla
individuální přístup – max 3 účastníků

KROK ZA KROKEM / PRŮBĚH LEKCÍ

Lekce 1
Seznámení s vybavením dílny (šicí a žehlící technika). Kontrola znalosti ručních stehů využívaných při výrobě. Výběr modelu: kalhoty, halena, šaty, kabátek.
Lekce 2
Výběr vhodné látky na model. Výběr střihu, jeho správné pokládání na materiál. Zakreslení střihu na látku. Nastřihání jednotlivých dílů.
Lekce 3
Příprava modelu na první zkoušku. Prokličkování jednotlivých dílů. Sesazení jednotlivých dílů. Řešení zapínání výrobku.
Lekce 4
První zkouška na postavě: Kontrola obvodových rozměrů a členění (zabrat, povolit). Zakreslení umístění kapes. Nasazení límce, rukávů. Kontrola délky rukávů, výrobku.
Lekce 5
Poznačení nasazení límce, rukávů. Překreslení změn po zkoušce. Sešívání jednotlivých švů. Začištění švů overlockem.
Lekce 6
Vyřešit zapínání (zip, dírky). Příprava ozdobných prvků modelu (límec, manžeta, …). Kontrola průramků. Vsazení rukávů. Zastehování délky modelu.
Lekce 7
Druhá zkouška na postavě. Kontrola límce, nasazení rukávů a délky modelu. Nácvik dírek: strojová dírka, ruční tažená dírka, šitá – výpustková dírka.
Lekce 8
Dokončovací práce: Všití límce, manžet, rukávů. Vyšití dírek. Žehlení modelu. Začistit zkontrolovanou délku modelu. Našití knoflíků.
SPECIÁLNÍ KURZ
Máš za sebou další kurz a nyní se můžeš vrhnout na poloprofesionální dráhu šití. Ve speciálním kurzu tě čeká …